Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri Machu Picchu Antik Kenti

Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan Machu Picchu Antik Kenti, Titicaca gölündeki yüzen adaları, Amazon ormanları ile ziyaretçilerine geniş bir aktivite yelpazesi sunan Güney Amerika ülkesi Peru’nun turizmdeki çekiciliği her geçen gün artıyor.

İnka medeniyetiyle ilgili gizemlerin meydana getirdiği soruların başında; “Tekerleği ve yazıyı bulamayan İnka uygarlığı, 1450 yılları civarında Machu Picchu gibi bir mühendislik harikası şehri nasıl ve neden inşa etti?” geliyor.

Adeta bulutlara asılı vaziyette, bir dağ zirvesine inşa edilen bin kişilik Machu Picchu Antik Kenti, yüzyıllardır depremlere karşı dimdik ayakta duruyor.
,_NQl8TCl_kqe079JKHxJ-w
Dünyanın en yüksek ülkelerinden biri olan Peru’yu ziyarete giden yabancı turistler zaman zaman nefes darlığı çekiyor. Bu turistlere oksijen desteği veriliyor.

,4io5r76-Y0qV-JqUTDcI1A

,BPQ8Sh-ZJ0SINVMaqwkleQ

,8fEqhkj5pU6Ul6YRk6-SGg

Machu Picchu’ya gelen turistlerin büyük bölümü de daha iyi bir bakış açısı yakalayabilmek için saatlerce harabelere yakın dağlara tırmanış yapıyor.

,451iwKVQM0ql7gT9Wer-Ug

,83106pPIl0qY2tiaT3BzJA

,cnDJdHtof0Ci54cLhX17Og

Trafik polislerinin büyük bölümü kadın olan, lamanın ana vatanı ve dünyanın en önemli kuş izleme merkezlerinden Peru, kökeni İnka dönemine uzanan tüysüz köpekleri ile dünyanın her bölgesinden turist çekiyor. Peru’da ziyaret edilen yerlerin başında; başkent Lima, Cusco, Puno, Machu Picchu ve Amazon ormanları geliyor.

,cPcUFtDYXEWCbrghRZF3IA ,fxOlYDKuq0SksFmGFflJlQ

,H2sn2PeWJEm81xjZECMt1Q

,IgQeJu3Uqk2udoZAzVR3VQ

Neredeyse Peru’yu ziyaret eden tüm turistlerin uğradığı Lima’da iddialı deniz restoranları bulunuyor. Renkli alış veriş mağazalarıyla dolu kent sokakları neredeyse her gün birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

,kP3us-iXzEiiKelFzn_gJg

,kvbtAVk9M0mRSEd0za4Yvg

,LjVcPEzI3UWTYtWycCVqhw

,mAMzwjxw10CFWWocqU23vw

,Q6YcJyVo7k-KIPHkIudRLQ

,WYRH4vGpVkqJ9isp-QeePQ

,y85zU3pe-0CIzryyxh3yPw

,z19QOAFQvEGjDF9NJXs3qw

Kaynak NTV

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *